Łąkorz

dodaj swoją ocenę! »

Łąkorz - ocena użytkowników: 3 na 5 (głosów: 1, opinie: 1)

Łąkorz

Kultura
Aktywny wypoczynek
Relaks
Przyroda
Sołectwo
Tak
Liczba mieszkańców
900
Kod pocztowy
13-334
Gmina
Biskupiec Pomorski
Serwis informacyjny
biskupiecpomorski.wm.pl
Warto zajrzeć do Łąkorza. I zobaczyć tam Muzeum Lokalne oraz XIX-wieczny murowany wiatrak.

Łąkorz: – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie nowomiejskim, w gminie Biskupiec. Założona w XIV wieku. Leży 17 kilometrów na zachód od Nowego Miasta Lubawskiego i 1o kilometrów na południe od Biskupca Pomorskiego.

We wsi kościół gotycki św. Mikołaja z połowy XIV wieku. W środku ołtarz główny z XVII wieku, ośmioboczna ambona oraz późnobarokowa empora chóru muzycznego. W latach 2009 - 2010 ołtarz, ambona i organy zostały odnowione.

W okolicy Łąkorza kilka gospodarstw agroturystycznych: Ciche, Lipinki. Najbliższy hotel w Biskupcu pomorskim (10 km).


Łąkorz - zdjęcia

Posiadasz zdjęcia tej miejscowości i chcesz podzielić się nimi z innymi miłośnikami regionu? Kliknij tutaj!


Opinie użytkowników

  • Ocena ogólna:   Kultura:   Aktywny wypoczynek:   Relaks:   Przyroda:  

    Warmiak: Łąkorz - urocza wieś na ziemi chełmińskiej, na granicy województwa Warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Miejscowość tą oceniałem pod względem ziemi chełmińskiej, a nie całej Polski. Kultura: Łąkorz posiada dwa budynki o zabytkowej wartości, a są to gotycki kościół pod wezwaniem św. Mikołaja i uszkodzony wiatrak Holender będący często symbolem tej wsi. Kościół posiada piękny barokowy ołtarz, manierystyczne organy. Wiatrakowi brakuje śmigieł choć trwają prace nad ich zamontowaniem. Oprócz tego można znaleźć stare chałupy, czy REGIONALNE MUZEUM z zabytkami z okolicznych ziem. Aktywny Wypoczynek:Łąkorz to duża wieś leżąca na pagórkach wśród lasów. W niedużej odległości od miejscowości leżą piękne jeziora Pojezierza Brodnickiego. Relaks: Ja przyjeżdżam z Olsztyna do dziadków właśnie,aby się zrelaksować. Miejsce to idealnie się do tego nadaje spokój, cisza... Przyroda: Piękne lasy, Rybne jezioro,a w okolicy Brodnicki Park Krajobrazowy. Ocena ogólne: Ja uwielbiam tą wieś, to moja wieś.

dodaj także swoją opinię! »

W pobliżu

Atrakcje turystyczne

Jeziora

Polecamy w okolicy