Muzeum Przyrody w Jeleniu

Muzeum Przyrody w Jeleniu - o atrakcji

Kategoria
Ciekawe miejsca > Budynki i budowle > Muzea i skanseny
Miejscowość, gmina
Jeleń, gmina Lidzbark, Ziemia Chełmińska
Adres
Welski Park Krajobrazowy, Jeleń 84, 13-230 Lidzbark
Dane kontaktowe
tel./fax: 23 698 10 36
Strona www
parkikrajobrazowewarmiimazur.pl/welski
Adres e-mail
welskipark@welskipark.pl
Gmina
Lidzbark
Muzeum Przyrody Welskiego Parku Krajobrazowego funkcjonuje już od 1998 r., a od 12 lutego 2007 r. mieści się w siedzibie Parku w Jeleniu. Na powierzchnię wystawową zaadaptowane zostało poddasze budynku. Dla interesującej ekspozycji zwierząt zaaranżowano takie środowiska i sytuacje, w jakich można spotkać odpowiednie gatunki zwierząt w naturze. Przedstawione są trzy główne typy ekosystemów: leśny, wodny oraz agroekosystem pól i łąk mozaikowatego krajobrazu rolniczego. Prezentowane 4 dioramy stanowią kombinację dających się wyodrębnić w krajobrazie WPK środowisk, przedstawiają przyporządkowanie zwierząt do poszczególnych typów środowisk (las, wody, tereny rolnicze) i ukazują ciągłość systemu tych środowisk, dlatego każdy prezentowany typ środowiska znajduje kontynuację w następującej po nim dioramie. Taki sposób aranżacji środowisk pozwolił zaznaczyć istnienie stref ekotonowych występujących w naturze.
W muzeum są także liczne fotografie fauny i flory powiatu działdowskiego oraz eksponowane w gablotach okazy flory WPK, kolekcje motyli, chrząszczy, skał i minerałów.
Koncepcja aranżacji ekspozycji jest dziełem Tadeusza Markosa – starszego specjalisty ds. dydaktyki i ochrony przyrody z Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich.
Muzeum jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00.

Muzeum Przyrody w Jeleniu - zdjęcia

Posiadasz zdjęcia tej atrakcji i chcesz podzielić się nimi z innymi miłośnikami regionu? Kliknij tutaj!


Podobne atrakcje

W pobliżu

Polecamy w okolicy