Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.

OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.

OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.

11-015 Olsztynek, Zielona 2

89 519 21 01
octim@octim.com.pl
www.octim.com.pl

O nas

OCTIM – zaostrzamy apetyt!OCTIM już od 50 lat zaostrza apetyty amatorów dobrego jedzenia. Pochodzący z Warmii i Mazur producent octu i musztardy rozsmakowuje w unikalnych produktach dzięki przywiązaniu do domowych, sprawdzonych receptur.

To, co odróżnia OCTIM od innych producentów musztard i octów, to pasja i zaangażowanie, które uwidaczniają się w działaniu firmy od samego początku jej istnienia, czyli 1965 r.

Inspiracją do tworzenia nowych kompozycji smaków są tradycyjne przepisy i lokalne produkty, często ekologiczne. Wyselekcjonowana gorczyca to podstawa przygotowania każdej unikalnej musztardy OCTIM, a ocet jabłkowy produkowany jest wyłącznie z polskich jabłek, bez dodatku konserwantów i uzyskiwany jest w drodze naturalnej fermentacji wina jabłkowego.

W 2015 roku musztarda sarepska OCTIM i ocet jabłkowy OCTIM otrzymały prestiżową nagrodę Superior Taste Award Międzynarodowego Instytutu Smaku i Jakości ITQI. Wyróżnienie to jest przyznawane na podstawie przeprowadzonego ślepego testu przez szefów i sommelierów, którzy są opiniotwórczymi liderami w dziedzinie smaku.

Firma OCTIM zatrudnia ponad 100 pracowników, będąc jednym z większych pracodawców w regionie Warmii i Mazur. Ofertę firmy stanowi ponad 40 produktów, które trafiają w gust różnorodnych klientów.

Najważniejsze grupy produktów:

• Octy

Swój charakterystyczny smak zawdzięczają tradycyjnemu sposobowi przygotowania w oparciu o domowe receptury i wysokiej jakości składniki. Proces technologiczny wybranych octów odbywa się w tradycyjnych kadziach modrzewiowych, co z kolei uszlachetnia smak oraz wpływa na jakość produktu. Wśród palety smakowitych produktów na szczególną uwagę zasługuje ocet jabłkowy – produkowany wyłącznie z polskich jabłek, bez konserwantów, uzyskiwany poprzez naturalną fermentację wina jabłkowego. Wśród gamy octów odnajdziemy, m.in. jabłkowy, spirytusowy, balsamiczny, winny, sałatkowy, ziołowy, cydrowy, miodowy, czy octy ekologiczne: jabłkowy i cydrowy.

• Glazury balsamiczne

To aromatyczny sos, którego lekka słodycz współgra z kwaskowatością pochodzącą z octu jabłkowego. Całość dopełnia przyjemny aromat owoców – figi, czarnej porzeczki i żurawiny. Gęsta, a zarazem delikatnie płynna konsystencja sprawia, że idealnie nadaje się do dekoracji gotowych dań i świeżych sałatek.

• Musztardy
Do ich produkcji używa się m.in. wyselekcjonowanej gorczycy, która musi spełniać szczegółowe wymagania jakościowe. Oprócz tradycyjnych smaków musztard, jak stołowa czy sarepska, w ofercie znajdziemy także musztardę kempingową, francuską, ze śliwką, z żurawiną, ze smażoną cebulką czy o smaku wędzonej papryki i rozmarynu.

• Warmińskie sosy musztardowe

Koneserów ostrości zachwyci zdecydowany smak chrzanowego sosu musztardowego, któremu charakteru nadaje suszony korzeń chrzanu. Gładka konsystencja musztardy dopełniona mieszanką ziół i aromatycznego czosnku to cechy sosu musztardowego z czosnkiem i ziołami.

• Ketchupy

Dostępne w dwóch wariantach smakowych – łagodnym i ostrym – trafią w gusta smakowe każdego konsumenta.

Kluczowe daty dla firmy:
• 1955 r. – powołanie Olsztyńskich Zakładów Spożywczych Przemysłu Terenowego OZSPT
• 1965 r. – uruchomienie przedsiębiorstwa państwowego Wytwórnia Octu i Musztardy w Olsztynku
• 1994 r. – w wyniku sprywatyzowania państwowego zakładu powstanie Wytwórni Octu i Musztardy OCTIM Sp. z o.o. w Olsztynku
• 2005 r. – rozpoczęcie produkcji octu jabłkowego, potem cydrowego i innych smaków
• 2011–2012 r. – certyfikowanie systemów jakościowych IFS i BRC
• 2015 r. – zdobycie nagrody Superior Taste Award, przyznawanej przez ITQI (International Taste & Quality Institute Brussels)

Galeria zdjęć

W pobliżu

Miejscowość, gmina
Olsztynek, gmina Olsztynek
Kategoria
Handel i usługi (2231) > Inne (25)

Tagi

octim

octim Olsztynek

produkcja żywności Olsztynek

octy Octim

musztardy Octim
ketchup Octim
wytwórnia octu i musztardy
producent octu i musztardy