Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Płowęż: Izba Tradycji Rybackiej zaprasza

2016-09-26 15:03:12 (ost. akt: 2016-09-26 15:03:40)
Uczniowie z pobliskiego Mroczna z wizytą w Izbie Tradycji Rybackiej w Płowężu

Uczniowie z pobliskiego Mroczna z wizytą w Izbie Tradycji Rybackiej w Płowężu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Izba Tradycji Rybackiej w Płowężu (gmina Jabłonowo Pomorskie) zaprasza wszystkich chcących poznać historię rybactwa na terenie jeziora Płowęż, zapoznać się z kunsztem szycia sieci, popływać kajakiem czy po prostu odpocząć na łonie natury.

Izba Tradycji Rybackich znajduję się w Domu Rybaka nad jeziorem Płowęż, tuż przy granicy z powiatem Nowe Miasto Lubawskie w gminie Biskupiec Pomorski. Budynek spełnia funkcję poznawczo-szkoleniowo-dydaktyczną. W Izbie Tradycji Rybackich umieszczone zostały eksponaty sprzętu rybackiego stawnego oraz historyczne zdjęcia odłowów. W pobliskim Hangarze Rybackim znajduje się sprzęt rybacki. Odwiedzając Izbę Tradycji Rybackich mają Państwo także możliwość korzystania z wiaty - grill, w której można przyrządzić posiłek na świeżym powietrzu. Ponadto osoby korzystające ze sprzętu pływającego, będące wędkarzami, mogą po udanych połowach przygotować swoją zdobycz i skonsumować ją na miejscu. Dodatkowo można także korzystać ze sprzętu pływającego: łodzi wiosłowej, roweru wodnego i kajaków. Korzystanie z atrakcji Izby Tradycji Rybackiej jest bezpłatne.
Kontakt z kustoszem placówki Krzysztofem Kamińskim: Płowęż tel. kom. 604 474 952
[gallery=4]89888 [/gallery]

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@ziemiachelminska.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB