Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Grzmięca: Historia rybactwa i wędkarstwa na Pojezierzu Brodnickim

2015-07-09 10:49:11 (ost. akt: 2015-07-09 10:44:53)
Grzmięca: Historia rybactwa i wędkarstwa na Pojezierzu Brodnickim

Autor zdjęcia: Paulina Strzyżewska/Joanna Mówka

Od niedawna w miejscowości Grzmięca na Pojezierzu Brodnickim działa Ośrodek Tradycji Rybactwa i Wędkarstwa. Ośrodek znajduje się na terenie Zespołu Gospodarki Wędkarsko-Rybackiej.

Ekspozycja, którą zorganizowano w zabytkowym budynku admistracji zakładu, dedykowana jest głównie młodzieży, ale gospodarze ośrodka chętnie witają turystów wypoczywających na Pojezierzu Brodnickim, a także mieszkańców okolic.
— Ekspozycja umożliwia poznanie historii rybołówstwa i wędkarstwa w regionie poprzez prezentacje sprzętów, urządzeń i dawnych zdjęć związanych z tą profesją, a także zwyczajów kulinarnych z rybą w roli głównej. Przygotowana sala pozwala na akcje edukacyjne z wykorzystaniem materiałów multimedialnych z zakresu rybactwa, wędkarstwa, ekologii, ochrony dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego regionu oraz promocji i rozwoju rynku produktów tradycyjnych — wyjaśnia Arkadiusz Mierzejewski, szef Zespołu Gospodarki Wędkarsko-Rybackiej w Grzmięcy.
Telefon kontaktowy /56/ 493 91 49.
Ośrodek Tradycji Rybactwa i Wędkarstwa w Grzmięcy powstał dzięki inicjatywie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu i funduszom unijnym.
ul

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@ziemiachelminska.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB